Agnes a ostrov Stínů

Jak si udržet vnitřní světlo, když svět kolem černá?

Stýskalo se vám po odvážné Agnes, veselém Karim, drzé koale Bobo, sucharovi Gormovi, moudrém Ezrovi a laskavé Leile? Už dnes se s nimi můžete vydat na další dobrodružnou cestu.

Druhý díl románu o dívce Agnes je tu. Napínavější. Legračnější. Ještě o něco delší. S více ilustracemi.

Už to jsou dva roky, co se Agnes vrátila ze Zakázané hory. Od té doby život ve vesnici Magrejů na ostrově Baulu pokojně plyne.

Jednoho večera se však stane něco, co bylo doposud vyloučené. Agnes se srazí se Stínem.

S každým dalším dnem přibývají nové případy útoků těchto poloprůhledných bytostí na vesničany, se kterými ještě donedávna žili v souladu.

Když se pak první z Magrejů začnou proměňovat ve Stíny, je jasné, že času není nazbyt.

Rovnováha trvající po mnoho generací byla narušena a nyní zbývá zodpovědět jedinou otázku:

Najde se někdo, kdo má dost odvahy na to, aby zachránil celý ostrov?

Milá slova od čtenářů

Děkuji za ten smích i slzy, na které při čtení druhé Agnes párkrát došlo. Četlo se to jedna báseň! Jedna z mála knížek za poslední dobu, která mě doslova spolkla. A takový přesah na konec!


Nádherná knížka. Krásné ilustrace a příběh, který je naprosto logicky a napínavě vystavený. Odehrával se přede mnou jako film a zfilmování si naprosto zaslouží.


Akorát jsem se slzami v očích dočetla Agnes a ostrov Stínů. Není na to slov, co vy jste dokázala do slov dát. Vaše knížky jsou boží a otevírají srdce.


Musím říct, že jsem z knížky fakt naměkko. Každý den 45 minut čteme před spaní a děti se bojí, aby neusnuly. Skoro musím šetřit kapitoly na další dny.

Dcera (7 let) dostala obě Agnes pod stromeček. Odmala ji čteme, ale sama si žádnou knížku nikdy nepřečetla. Ale Agnes to změnila. Čte si ji sama každý den a je nadšená.

Tak jsem dočetla Agnes a ostrov Stínů a jsem opět moc moc nadšená. S takovým zanícemím jsem ve svém životě, a to už je mi 35 let, četla snad jen Harryho Pottera.

Knížka Agnes 1 byla skvělá. Ale ta 2? Teď jsem dočetla a nemám slov. Jste opravdu skvělá spisovatelka a nádherná osobnost. Je to snad lepší než Harry Potter, a toho miluju!

Číst Agnes pro mě bylo jako odlehčit se, vidět víc světla, rozradostnit se. Dostat pocit, že to zvládnu, ať to bude cokoli. Hodně vět, myšlenek, se mě bytostně dotýkalo, jako by byly psané přímo pro mě.

Veronika Hurdová má dar zhmotnit hluboké, a přitom prosté myšlenky, které někde hluboko v sobě všichni víme, ale občas na ně zapomínáme.

3 různé formáty

Tištěná

536 stran, tvrdá vazba

Audiokniha

12h53min v podání Veroniky Khek Kubařové

E-kniha

v epub, mobi a PDF

Agnes 1 + 2 jen za 750 Kč

Udělejte si dvojitou radost a pořiďte si oba díly najednou!

Příběhy na sebe volně navazují a lze je číst i samostatně. Nicméně velmi doporučuju začít prvním dílem Agnes a Zakázaná hora, pokud se nechcete připravit o překvapení.

Nádherné ilustrace

Chcete zažít s Agnes další dobrodružství?

Co je na pozadí příběhu?

V době, kdy jsem začala psát, zuřila kolem už (asi osmnáctá) vlna koronaviru. S každým dalším dnem jsem vnímala, jak je pro mne těžší a těžší nepropadnout panice, která trávila okolní svět a zarývala své pařáty do lidských myslí a srdcí.

Ptala jsem se sama sebe, co mi pomáhá udržet si to krásné vnitřní světlo, o kterém věřím, že plane v každém z nás.

Díky tomu vznikla (strašně podrobná a obří) myšlenková mapa, ze které mi vykrystalizovaly čtyři hlavní způsoby, jak se nenechat černotou kolem pohltit:

1. Přijmout STRACH, který na každého z nás na jeho cestě číhá.

2. Porozumět SAMOTĚ, která je nejlepší učitelkou a dokáže otevírat a zjitřovat naše smysly, když jí dáme šanci.

3. Uchopit ZODPOVĚDNOST do svých rukou a nenechat se vehnat do osidel moci těch, kteří s námi chtějí skrze strach manipulovat.

4. Naučit se DŮVĚRĚ ve svět, který pro naši duši nachystal ten nejlepší scénář ze všech možných, abychom mohli rozkvést v to, čím jsme sem přišli být.

Bude mé dítě knížka bavit?

Kdybych napsala knížku o strachu, samotě, zodpovědnosti a důvěře, žádné dítě by to nebavilo. A tak jsem tuhle myšlenkovou kostru zabalila do napínavé příběhu, který nedá dětem spát a budou škemrat o další a další kapitoly.

Poté, co Stíny začnou na ostrově Baulu nabírat na síle, vydá se Agnes spolu s Karim na dlouhou cestu okolo ostrova, aby v každém z jeho čtyř cípů podstoupili jednu náročnou zkoušku.

Čtenáři se v druhém dílu krom známých postav setkají s velikými zubatými rybami. S obřím netopýrem. S hrozivým Strážcem v nosorožčí masce. A s mnohými dalšími situacemi, při kterých se bude tajit dech.

Nutno podotknout, že hlavním hrdinům je 14 let. Takže puberta v plném proudu. Proto se můžete těšit na špičkování, vtipné dialogy i romantiku.

Často se ptáte...

Kolik knížka stojí?

390 Kč za 536 stran v tvrdé vazbě. Agnes 1. + 2. díl stojí jen 750 Kč. Audioknihu pořídíte za 399 Kč a e-knihu za 349 Kč.

Pro jak staré čtenáře?

Pro čtenáře od 8 do ∞ let. Příběhu rozumí ale už i 5letí. A se stejným zaujetím ji jako napínavou seberozvojovou knihu čtou i dospělí.

Je knížka i pro kluky?

Určitě ano! Agnes je sice holka, ale odvážná a taky pěkně drzá. Příběh si zamilovali úplně stejně kluci jako holky.

Je kniha i slovensky?

Bohužel ne. Ale pro slovenské děti můžu nabídnout audioknihu, které by mohly lépe rozumět.

Je možné osobní věnování?

Knížky se rozesílají ze skladu u Jihlavy, kam se bohužel dostanu jen málokdy. Osobní věnování vám mohu napsat na živých akcích.

Zasíláte i mimo ČR?

Na Slovensko ano! Pokud si přejete doručit do jiné země, kontaktujte prosím mé kolegy na eshop@krkavcimatka.cz, rádi vám pomohou.

Stále váháte? Přečtěte si ukázky!

"No tak," zkusila to Agnes, "Stíne. Já vím, že mě stejně neslyšíš, ale nechtěl bys mi uhnout?" Stín však dál jen stál a tiše na ni zíral.

"Dobře teda. Řekl sis o to," povzdychla si dívka. "Já teď prostě vylezu nahoru a projdu přes tebe." Kdyby si mohla Agnes vybrat, nejradši by nezvaného čumila odstrčila a vešla domů. Ale copak to jde do někoho strčit, když je ten dotyčný nehmotný?

Dívka se postavila ke Stínu čelem, nadechla se, zavřela oči a vykročila. Tělem jí projel známý, nepříjemně mrazivý pocit. Celá se otřásla, až ramenem narazila do rámu dveří. Ale počkat! Tohle nebyl přeci rám! Vždyť ten je od jejího ramene ještě pěkný kousek daleko. Tak co to tedy bylo?


"Ne. To není možné," zašeptala Agnes sama pro sebe. Opravdu se jí to nezdálo? Její tichý společník stále nehybně visel ve dveřích. A i když dívka věděla, že se to nemohlo a nemělo stát, ta jistota v ní s každým okamžikem sílila. Nebylo pochyb. To, o co se její rameno právě otřelo, byl Stín.


"Ne, ne a ne! V žádném případě!" trvala si na svém Bobo. "Ani za pytel eukalyptového listí!"

Agnes dřepěla vedle ní a snažila se tu malou, tvrdohlavou koalu přemluvit ke spolupráci. "Bobo, musíš mi pomoct. Přece nás v tom nenecháš."

"Ani náhodou. Zbláznili jste se oba? Slyšela jsi toho týpka s nosorožčí hlavou. Je to NE-BEZ-PEČ-NÉ! Já teda nevím jak ty, ale já bych mu věřila," drmolila si svou. "Maminka mi vždycky říkala: Věř lidem s nosorožčí maskou. Je to stará moudrost, předávaná z koaly na koalu. Zmiňovala jsem se ti o tom, ne? Tajný koalí kodex. A hned následující bod je: Nestrkej hlavu, kam nemáš."

"Bobo?" Agnes se na ni přísně zadívala. "Už dost. Žádný tajný koalí kodex neexistuje. Právě sis to vymyslela! Hele, poslouchej. Celou cestu se jenom neseš. Spíš si, jak potřebuješ, jíš kdy chceš - takže prakticky pořád. Mohla bys, prosím, jednou jedinkrát udělat něco pro dobro téhle výpravy? Prosím."

Vypadalo to, že Bobo přemýšlí. Očkama pátrala kolem sebe, jako by tam někde mohla najít správnou odpověď. Nakonec odpověděla: "No dobře. Ale ten tvůj doprovod, co se táhne celou cestu s námi, musí odvolat tu tlustou koalu."


Urso odkudsi vylovil svou milovanou dýmku a začal ji pěchovat tabákem. Na jeho pohybech bylo cosi hypnotizujícího, co Agnes nedovolilo odtrhnout od něj zrak.

"Dáš si taky?" zamumlal Urso s dýmkou v puse.

"Ne!" vytrhla se Agnes z transu a otřepala se, jako by jí nabízel jed.

"Jak myslíš," usmál se pobaveně a labužnicky vyfoukl kouř vzhůru k nebi. Chvíli oba mlčeli.

"Ty... Urso," začala opatrně Agnes, "jak jste se vlastně dali s Nishou dohromady?"

"S Nishou? Proč to chceš vědět?"

"No... přeci... ten začátek je hrozně důležitý! Když to dobře začne, tak pak máte na čem stavět. A ty vypadáš, že jsi se svou ženou spokojený. Milujete se! Viděla jsem to!"

Urso se k jejímu překvapení klokotavě rozesmál a pak si znovu pobafal z dýmky. "Agnes... Agnes... jsi ještě tak mladá. Když má vztah vydržet dlouho, je úplně jedno, jak začal."

"A... na čem tedy záleží?" vyzvídala.

"Na čem? Inu na tom, co pro váš vztah uděláš každý jeden den. Láska nepřichází odněkud zvenku. Nesedá na tebe jako motýl, aby tě potěšila svou přítomností. Láska je rozhodnutí, že do toho jdete společně. Že se budeš soustředit na to, co máš na druhém ráda, a velkoryse přecházet to, co tě na něm rozčiluje."

Oba chvíli tiše koukali do ohně. Pak začal Urso vyjmenovávat: "Láska je, když mi Nisha dá večer co večer unavené nohy do klína a já jí je masíruju, i když jsem taky unavený. Láska je, když si Nisha jednou do týdne přivstane, aby mě probudila vůní palačinek, ačkoli je sama nejí. Láska je, když já přecházím její prostořekost a ona mi toleruje moje kouření dýmek. To je láska."

Jste fanouškem Agnes?