Agnes a Zakázaná hora

Dobrodružný příběh z džungle o jedné cestě za vlastní jedinečností

Bestseller

Knihu si koupilo již více než 21 000 čtenářů a další 2 000 si ji poslechlo jako audioknihu.

Na motivy knihy vzniká divadelní představení.

Milováno čtenáři

Stovky krásných zpětných vazeb od čtenářů.

Na ČBDB a Databázi knih si román drží hodnocení přes 90 %.

Pro čtenáře od 8 do ∞ let

Kniha přivedla ke čtení mnoho kluků a holek, nicméně čtou ji se zaujetím i dospěláci. 

Nejstarší čtenářce bylo 100 let. :-)

Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Každý z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládne, předvede jej na Úplňkové slavnosti a poté složí přísahu, ve které slíbí svůj dar používat ku prospěchu celého kmene.

Jediná potíž spočívá v tom, že toto vše musí každý Magrej stihnout do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A narozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá.

Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. K té stejné hoře, ze které se před pěti lety nevrátil její tatínek.

Milá slova od dospělých čtenářů

Wow! To je tak krásný příběh! Sotva můžu slovy vyjádřit své pocity.

V knize je tolik důležitých témat ze života, která jsou podána s úžasnou lehkostí! Je to opravdu krásný, dojemný, napínavý a nesmírně chytlavý a čtivý příběh postavený na tom, co je v životě důležité


Na první pohled dětský příběh. Měla jsem pocit, že tohle musím přečíst ihned. K některým pasážím jsem se vracela znovu, abych v nich s úplně staženým hrdlem nacházela neuvěřitelnou hloubku a pravdu. 

Pohádkové čtení pro děti, neobvykle silné čtení pro rodiče.


Přečetla jsem již hodně filozofických knih, knih s náboženskou tematikou i knih o osobním rozvoji a psychologii, ale toto je zázrak. Protože vy to tam všechno shrnujete do příběhu. A to jsem ještě nikdy nikde neviděla. Je to tak naprosto jedinečný, že se mi chtělo na konci knihy smát a brečet zároveň. 


Děkuji Vám z celého srdce za hluboký zážitek. Za moudrost ukrytou v pohádkovém příběhu, za humor, za slzy, které jsem vyplakala v závěru knihy. 

Vaše knihy mi pomáhají udržovat se ve víře, že vše je v pořádku, tak jak to právě je. 

Je to rozhodně nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Tento příběh mi úplně změnil pohled na život. 

Tato kniha zasáhne do srdce a změní váš pohled na vše. Překypuje láskou, úctou, sebeúctou a moudrostí. 

Čím víc se sčítaly přečtené stránky, tím víc jsem si přála aby příběh ještě nekončil. 

Teď je mi smutno, mám dočteno. Jsem plná dojmů. 

Nemám teď chuť pouštět se do čtení jiné knihy. Nechám si jí ještě v klidu v sobě doznít.

Jsem učitelkou na ZŠ. Snažím se děti nějak zaujmout a hlavně něco jim předat. Vaši knihu čteme společně s mými druháčky. 

Vždy si po 2-3 kapitolách povídáme o tom, co se dozvěděly, jak by se zachovaly, co si myslí... a děti jsou nadšené!!! Věřím, že za chvíli tento skvost bude mít celá třída.

Kniha je krásná a děsivá zároveň. Ach jak se v tom vidím. Jak se mi postupně otevírají oči a hledám. Ještě nevím co, ale hledám. U spousty svých pocitů teď dokážu pojmenovat jejich původ. Jsem jen zvědavá, ve které se nacházím úrovni a kolik toho budu muset ještě poznat, odhalit a obětovat abych našla svůj úplný vnitřní klid.

Právě jsem s dětmi (7 a 10 let) dočetli Agnes. 

I když svým dětem de facto od narození čtu téměř každý večer a jsem s výběrem dětské literatury docela náročná a vybíravá matka a montessori pedagog, ještě se mi za těch 10 let nestalo, že bych byla tak uchvácená z některé knihy, jako z Agnes.

Čtenáři Agnes často přirovnávají k Harrymu Potterovi pro její chytlavý příběh nebo k Malému princi kvůli její jemnosti a seberozvojovému potenciálu.

Ve 3 formátech

503 stran, tvrdá vazba

390 Kč

Veronika Khek Kubařová vypráví 11h 23 min

349 Kč

Ve formátech epub, mobi i PDF

349 Kč

"Každý z nás je jedinečný. Domnívám se, že právě rozvíjení a hýčkání toho, čím jsme každý z nás výjimečný, je cesta, kterou můžeme svět kolem sebe utvořit krásnějším."

Chci poděkovat svým dětem za to, že mi byly inspirací pro hlavní motiv knížky. Ani jeden z nich není vyloženě studijní typ, což může být pro rodiče (ehm, pro mě) při praktikování domácího vzdělávání zpočátku dost frustrující. 

Přestože se zatím žádný z nich nezdá být budoucím aspirantem Nobelovy ceny, vidím už teď jejich velké lidské kvality - skoro bych se nebála říct dary. Sice jsou to věci, které na besídce nepředvedou a ve škole by za ně žádnou známku nedostaly, ale jsou pro život důležité a mohou jimi obohatit nejen sebe, ale i bezpočet lidí ve svém okolí, pokud tedy tyto kvality na úkor něčeho jiného v sobě nezašlapou.

Jsem přesvědčená, že každá bytost v sobě nosí dar. A přijde mi škoda, kolik z nás vyjde ze školních lavic s pocitem, že jsme k ničemu, případně nevíme, jak se sebou naložit.

(Rozto)milé vzkazy od dětí

Dobrý den, četla jsem Vaší knihu Agnes a Zakázaná hora. Je fakt hrozně hezká. Už se nemůžu dočkat na druhý díl. Podle knihy by byl i hrozně hezký film.

Tato kniha je nádherná. Dostala jsem ji na Vánoce od mé maminky. Jakmile jsem ji viděla, tak jsem byla nejšťastnější člověk.

Čtu vaší knížku Agnes a zakázaná hora, je moc hezká a baví mě a vždycky mě rozesmutní, když si uvědomím že jí jednou dočtu.


Kdyby byl nějaký druhý díl, tak bych si to rád přečetl. Líbilo se mi hlavně, když Agnes stoupala na horu, tak tam byly úkoly, co musela plnit. Třeba že se na sebe mám dívat s láskou.

Čtení mě nikdy moc nebavilo, začalo mě bavit až od 5. třídy. Agnes a Zakázaná hora čtu teprve 3 dny a momentálně jsem už na 141. straně. Vaši knížku neumím přestat číst.
Moc se mi líbí a chci, aby nikdy neskončila.

Při plnění úkolů od Gorma - Ducha hory - jsem se možná pořádně zapotila. Taky mi došlo, že budu muset alespoň jeden svůj zvyk změnit kvůli tomu, abych nedopadla hůř než ti, co se vydali na Zakázanou horu a neuspěli.

Agnes jede!

V roce 2021 vznikla audiokniha, ve které hlas Agnes propůjčila Veronika Khek Kubařová, ducha hory načetl Hynek Čermák.

Knížka se krátce po vydání dostala na první místo v kategorii Děti a mládež na Audiolibrix a získala 3. místo v soutěži Bystrouška v kategorii čtenářů nad 12 let.

Režisérka a herečka Iveta Dušková se do Agnesina příběhu zamilovala na první přečtení.

V roce 2022 bude na prknech Divadla Kampa uvedena jako divadelní představení, aby se ještě více přiblížila dětskému publiku.

V roce 2022 vyjde Agnes a Zakázaná hora v anglickém překladu, aby mohla pohladit srdce malých i velkých čtenářů i v zahraničí.

Hudebnice Marie Tilšarová se nechala inspirovat Agnesiným příběhem a složila na jeho motivy píseň.

V roce 2022 bude nahrávat CD, kde se tato písnička objeví v doprovodu kytar, klavíru, flétny a houslí.

Chcete se vydat s Agnes na cestu?

Často se ptáte...

Kolik knížka stojí?

390 Kč za 503 stran v tvrdé vazbě. Agnes 1. + 2. díl stojí jen 750 Kč. Audioknihu a e-knihu pořídíte za 349 Kč.

Pro jak staré čtenáře?

Pro čtenáře od 8 do ∞ let. Příběhu rozumí ale už i 5letí. A se stejným zaujetím ji jako napínavou seberozvojovou knihu čtou i dospělí.

Je knížka i pro kluky?

Určitě ano! Agnes je sice holka, ale odvážná a taky pěkně drzá. Příběh si zamilovali úplně stejně kluci jako holky.

Je kniha jen v češtině?

Slovenský překlad neplánuji. Ale v roce 2022 vyjde kniha v anglickém překladu, který bude možné doručit kamkoli po Evropě.

Je možné osobní věnování?

Knížky se rozesílají ze skladu u Jihlavy, kam se bohužel dostanu jen málokdy. Osobní věnování vám mohu napsat na živých akcích.

Zasíláte i mimo ČR?

Na Slovensko ano! Pokud si přejete doručit do jiné země, kontaktujte prosím mé kolegy na eshop@krkavcimatka.cz, rádi vám pomohou.

Snové ilustrace

Jak knížka vznikala?

Knížka se začala rodit v listopadu 2019 v Izraeli. Chodily ke mně myšlenky, které prosily, aby se skrz příběh mohly dostat k lidem.

 • Jak smysluplně naložit se svým časem tady na zemi, který je tak legračně kratičký?
 • Jak se řídit hlasem svého srdce?
 • Jak nelpět na tom všem, co tu máme jen na chvilku vypůjčené?
 • Jak najít štěstí ve všední každodennosti?
 • Jak v sobě probudit laskavost k vlastnímu tělu?
 • Jak pečovat o svou duši a nenechat si ubližovat?
 • A především jak poznat sám sebe a najít své životní poslání?


Toužila jsem napsat příběh,

 • kterému by rozuměli děti i dospělí,
 • který by byl napínavý a u kterého by čtenáři nebyli s to knížku odložit,
 • který by byl moudrý, ale ne přemoudřelý,
 • který by dokázal stejnou měrou rozesmát jako rozplakat.


A tak se v mé mysli zrodila Agnes. Holčička z pralesního kmene Magrejů na ostrově Baulu. Drobná a divoká, držkatá a odvážná. Přesto v sobě nosí semínko nejistoty, které nakonec rozehraje barevnou zvonkohru celého příběhu.

Příběh Agnes má pokračování!

V listopadu 2021 vyšel druhý díl Agnes a ostrov Stínů.

Už to jsou dva roky, co se Agnes vrátila ze Zakázané hory. Od té doby život ve vesnici Magrejů na ostrově Baulu pokojně plyne. Jednoho večera se však stane něco, co bylo doposud vyloučené. Agnes se srazí se Stínem.

S každým dalším dnem přibývají nové případy útoků těchto poloprůhledných bytostí na vesničany, se kterými ještě donedávna žili v souladu. Když se pak první z Magrejů začnou proměňovat ve Stíny, je jasné, že času není nazbyt. Rovnováha trvající po mnoho generací byla narušena a nyní zbývá zodpovědět jedinou otázku: Najde se někdo, kdo má dost odvahy na to, aby zachránil celý ostrov?

Stále váháte? Přečtěte si ukázky z knihy

"Varuju tě. Ta možnost, kterou si vybíráš, nemusí být úplně snadná."

"Já se nebojím," odvětila Agnes odhodlaněji, než se cítila, a sklonila hlavu, aby nastavila šamanovi své čelo.

"Jsi opravdu stejná jako tvůj pradědeček," usmál se Ezra a pomalu přiložil Agnes na čelo svou levou ruku.


Nahrbení vyzáblí mužíčci a ženušky kolem ní se nemohli přestat smát. Když po notné chvíli konečně i ten poslední umlknul, jejich mluvčí se ujal slova: "Říkáš přes čtyři TISÍCE dní?"
"No... ano! Jestli správně počítám, mělo by to tak být. Co je na tom tak směšného?"
"A nespletla ses náhodou? Nemyslela jsi čtyři dny?"
Teď se zase rozesmála Agnes: "Kdyby mi byly čtyři dny, tak bych sem ani nemohla dojít. Právě teď bych tak nanejvýš ležela v kolébce a cucala si palec. Ale proč je to vůbec tak důležité? Co na tom záleží, kolik je mi dní?"
"To je velmi, velmi podstatné, mladá dámo," zaskřehotal mužíček pisklavým hlasem a zdvihnul prst do vzduchu, aby svá slova podtrhnul a dodal jim na důležitosti. "Podle toho, kolik je ti dní, tě přiřadíme k příslušné pracovní skupině."
"Pracovní skupině?" nechápala Agnes.
"Ano, ano, přesně tak. Inu proč ale ztrácet čas zbytečným vysvětlováním. Přišla jsi právě včas!" vzkřikl mužíček a jal se ostatní rozdělovat do skupinek.
Každému prohlédl předloktí a k Agnesině úleku do něj ostrým nožíkem udělal malý zářez. Agnes si až teď všimla, že každý z človíčků má ruce poseté řadami různě starých jizev.
Někteří jich měli jen pár, jiní ale na předloktí už skoro neměli čisté místo, kam by se dalo říznout. A čím víc jizev na rukou měli, tím se zdáli být shrbenější a vyschlejší.


"Na co se tak díváš?"
Agnes byla tak zaujatá, že si ani nevšimla, když se za ní vynořila další postava. Polekaně sebou trhla a aniž by se otočila, přesunula svůj zrak do rohu zrcadla, kde spatřila vznášet se ohromnou postavu s obličejem schovaným v kápi. Duch hory byl opět tu.Když se z leknutí vzpamatovala, odpověděla ledabyle: "Koukám se na sebe. Taky bys to měl někdy zkusit."
"Není na co koukat," odtušil stroze Gorm.
"Nesouhlasím. Vždycky je na co koukat," odporovala Agnes.
"Myslíš? I když tě halí černý plášť a není ti vidět do obličeje?"
"No... to možná ne. Ale měl bys zkusit ten plášť sundat. Pereš ho někdy, ne?" laškovala s Gormem Agnes.
"Budu tě muset zklamat."
"To je škoda. Určitě jsi po dním fešák. A zklamaná nejsem!" prohlásila Agnes rozhodně. "Nejsem zklamaná, protože jsem se tu díky Medě dozvěděla spoustu rad, jak se o sebe starat, abych se sama sobě líbila."
"A je to tak? Líbíš se teď sama sobě?"
Agnes kývla: "Jo. Líbím." A po chvilce dodala: "Vlastně vůbec nechápu, jak jsem to mohla dřív nevidět."
Gorm spokojeně pokýval hlavou a potom zdvihnul stejně jako Meda svou pravou ruku a lusknul.
"He? Ty umíš taky ten trik s lusknutím prstů?" podivila se Agnes, která Gorma předtím nikdy luskat neviděla.
"Ne," odvětil Duch hory, "jen mi přišlo, že to bude mít lepší efekt, když to udělám."
"Aha. A co přesně jsi udělal?" zeptala se Agnes.
"Víš co? Co kdybys vylezla z té jeskyně a podívala se sama?"


Agnes se otázce podivila, ale odpověděla na ni: "Ten vítr je sice silný, ale slyším tě. Popravdě slyším tě dokonce úplně jasně. Skoro jako bys byla v mé hlavě. Vůbec to nechápu, jak tvůj hlas může takhle snadno pronikat touhle šílenou vichřicí."
"Nemyslím, že v tom vítr hraje nějakou roli," podotkla dívenka.
"Jak to myslíš?"
"Nejsi první, kdo sem na vrchol došel."
"Pak nechápu..." nakrčila Agnes čelo, "nechápu hlavně, proč tě nikdo z nich nevzal dolů?"
"Nikdo z nich se se mnou nebavil."
"Tomu nerozumím. Jak tě mohli takhle přehlížet?"
Dívenka naklonila svou černovlasou hlavu na stranu a po chvilce přemýšlení řekla: "Báli se mě.""Cože?" Agnes skoro vyprskla smíchy. Nedokázala si představit, jak by se někdo mohl takového droboučkého a bezbranného stvoření bát.
"Ne každý mě viděl tak jako ty."
"Asi mi to budeš muset vysvětlit. Tomuhle nerozumím. Dívám se na tebe a vidím, co vidím."
Dívka našpulila rty, jako by zvažovala správná slova, kterými odpovědět: "Každý mě vidí tak, jakou představu si o mně vytvořil už v minulosti. Já se jim pak zjevím přesně v té podobě, která je věrným odrazem toho, jaký ke mně mají vztah."
"To je... to je opravdu zajímavé. Takže ostatní tě viděli jako starou ošklivou čarodějnici?"
"Tak nějak," zachichotala se pobaveně dívenka.

Chcete vědět, co je u Agnes nového?