Knihovnička V. H.

Jmenuju se Veronika a jsem knihomol. Myslím, že je to neléčitelné.

Přečtu každý týden tak jednu knížku. Což je od té doby, co jsem se naučila číst, dohromady už přesně... strašně moc knížek.

Zdálo by se, že knihy konzumuji. Jenže tak to není. Já o nich v mezičase hodně přemýšlím. 

Analyzuju způsob autorova psaní. Kontext doby. Podobnosti s jinými knihami. Sleduju novinky, čtu recenze, poslouchám rozhovory se spisovateli.

A hlavně strašně ráda si pak o nich s někým povídám. Jenže většina lidí v mém okolí hodnotí knihy jen formou "líbilo - nelíbilo". A moje nevyžádané knižní analýzy (a meta-analýzy!) shovívavě přecházejí. 

Pokud čtete můj blog, pak jste si všimli, že celkem často dávám tipy na knížky. A to i v případě, že se mě nikdo neptá.

Tak mě napadlo...

Vytvořím online klub lidí, co rádi hloubají nad knihami stejně jako já!

Členům klubu budu posílat jednou za čas newsletter. V čem se bude lišit od klasických book blogů? 

  • Nadhledem. Nechci být triviální. Recenze na jednotlivé knihy lze najít všude. Ale já se budu snažit dodat kontext, najít nová propojení a pohledy na věc, doporučit další knihy či filmy, které se na téma vážou.
  • Poctivou přímočarostí. Jsem co se knížek týče poměrně vybíravá a přísná. Nenechávám se strhnout všeobecným nadšením a bez ostychu řeknu, v čem byla knížka slabá. Naopak často se mi stane, že najdu knižní klenot, který prošuměl bez povšimnutí, protože k němu zrovna nejela velká marketingová masírka.

A jelikož název Knihovna V. H. už je zabraný jedním fajn chlapíkem, s nímž mám shodou okolností shodné iniciály (a narozeniny slavíme jen den po sobě), rozhodla jsem se tento svůj online knižní klub pojmenovat skroměji, a to... 

Knihovnička V. H.

Na co se můžete těšit?

Široký čtenářský

Čtu vše od populárně naučných knih přes sci-fi, fantasy, českou i světovou beletrii, cestopisy, životopisy, seberozvojové knížky až po detektivky, thrillery, young adult a občasně i červenou knihovnu. 

Vše, co s knihami souvisí

Knižní byznys, psaní knih, jazyk, marketnig, samizdat, cenotvorba knih, překlady, audioknihy, filmové adaptace a případně tematicky či stylem  podobné filmy, historický kontext...

A jednou za čas...

...vás zřejmě budu otravovat i se svou knihou, pokud ten rok zrovna nějakou vydám. :-)

Kolik to bude stát?

Obsah pro Knihovničku V. H. budu tvořit ZDARMA

  • Jednak proto, že své postřehy o knížkách trousím po sítích tak nebo tak,páč mě to ba.
  • Jednak proto, že se chci propojit s lidmi, co jsou podobní knihomolové jako já a úvahy o knihách jim dělají radost. Protože kdo si čte, ten nezlobí. Nebo aspoň většinou. :-)

Témata klubu budu zálohovat, abyste se k nim mohli kdykoli vrátit a neměli je jen v e-mailu.

No a pokud bude výsledkem toho všeho důvěra, díky níž si pak koupíte třeba některou z mých knížek, budu moc ráda.