Pátek 13. ledna 2023: Rozdávám své knížky lidem v tíživé životní situaci

13.01.2023

... aby pátek 13. pro nikoho nebyl nešťastným.
S tímhle heslem jsem předchozí pátek 13. rozdávala své knížky lidem, kteří se momentálně nacházejí ve složité životní situaci. A slíbila jsem, že to takto budu dělat pravidelně.
Nejsem pověrčivá, ale pro mne je pátek 13. silné datum. Před sedmi lety, v pátek 13. listopadu, totiž zemřel Honza.
A protože věřím, že tam, kde je bolest, strach nebo úzkost, měla by se rozpouštět láskou, chci nějaké to dobro poslat do světa.
Minule jste mě úplně odrovnali tím, že jste se chtěli k téhle vlně taky připojit a koupit moji knížku někomu neznámému, kdo se nyní vyrovnává se ztrátou svého milovaného, rozvodem, nemocí či jinou patálií.
Narychlo jsem tehdy vymyslela možnost zakoupení voucheru, kterým takovou knihu někomu předplatíte.
Pokud tedy nyní vy nebo někdo z vašich blízkých zrovna prochází něčím těžkým, napište mi to prosím do komentářů nebo využijte okénko pro soukromou zprávu přes webový formulář (odkaz dávám níže).
A pokud někdo chcete udělat někomu radost a ukázat mu, že svět je pořád ještě místo, kde stojí za to žít, mrkněte na voucher (info též v odkazu; pokud si obdarovaný vybere knížku vyšší než cena voucheru, rozdíl doplatím já; poštovné a balné jde také z mé kaspy).
https://www.veronikahurdova.cz/patek-13/
V neděli večer pak všechny příběhy pročtu, vyberu ty, které obdaruji, a spojím se s nimi napřímo.
Radši nechci slibovat přesný počet knížek, protože minule jsem byla tak dojatá, že jsem jich místo plánovaných 20 rozdala skoro 50.
A díky vašim voucherům jsem mohla obdarovat i další smutné duše a velký balík knih pak také putoval do dětského domova skrz Nadační fond Veroniky Kašákové.

V neděli 15. 1.

Právě jsem pročetla všechny příběhy, které jste mi poslali v rámci výzvy Pátek 13.
Je obdivuhodné, kolik toho lidská bytost vydrží.
Stateční rodiče, kteří se snaží být těmi nejlepšími maminkami či tatínky poté, co jejich partner zemřel.
Silné samoživitelky, kterým otec dětí neplatí alimenty a táhnou to samy.
Lidé bojující s rakovinou či psychickou poruchou.
Lidé těsně po rozvodu, kteří se snaží znovu sesbírat kousíčky toho, kým vlastně jsou.
...
Možná už samo sdílení těchto příběhů by bylo pro mnohé léčivé, protože si rázem uvědomíte, jak se máte dobře. A taky jak málo stačí, aby tomu zítra tak nebylo.
Zkontaktovala jsem všechny, jejichž příběhy mě chytily za srdce, aby si ode mne vybrali knížku, která by jim udělala radost.
Já vím. Obyčejná knížka nemá sílu vytáhnout je z patálie, kterou zrovna procházejí. Ale doufám, že jim dodá aspoň malinko naděje, že po světě se toulá spousta dobra a že za mraky stále ještě někde svítí slunce.
Děkuju všem, kteří jste se rozhodli pomáhat se mnou. Díky vámi zakoupeným knižním voucherům mi zbývá ještě 35 knih, které bych opět ráda zaslala jako balík např. do nějakého dětského domova, výchovného ústavu, centra krizové pomoci či hospice.
Zkusím nějaké organizace sama zkontaktovat, ale uvítám i tipy od vás - třeba balíček rozdělíme a zašleme na vícero míst.

PS: Balík 35 knížek posílám úžasné ženě Andree Radomské, která už mnoho let pečuje o umírající a pozůstalé. Znám ji osobně a vím, že knížky budou v dobrých rukou tohohle anděla, co zrovna teď chodí po zemi.